S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Novinka 2018 Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerezPro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v... arr3Video kanál Mostovače CZ na YoutubeNa Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů... arr3Lis na jablkaV naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro... arr3Hydraulický moštovač 70lNově jsme do naší nabídky zařadili hydraulický moštovač o objemu 70l pro maximální nasazení.... arr3Celodřevěné moštovačeCelodřevěné lisy na ovoce od českého výrobce s dlouholetou tradicí nově naleznete zde     ...

KONTAKTY

Mostovace.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@mostovace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 235 Kč
SKLADEM01. 12. 2018

Ekologické sáčky na potraviny Re-Sack

Již nějakou dobu jsou v obchodech zpoplatněny igelitové tašky, které jste si dříve mohli vzít u kasy nebo vám do nich paní pokladní dala například nové boty nebo tričko. Nyní již v supermarketech zdarma nákupní tašku nedostanete a tak si mnoho lidí u kasy kupuje igelitové nebo papírové tašky, ve kterých si domů donesou nákup. Poté taška končí v koši nebo ji v lepším případě použijí ještě znovu, dokud se například nepotrhá. Stejně jako igelitové tašky končí každodenně v koši většiny z nás mikrotenové sáčky, do nichž si v obchodech dáváme veškeré pečivo, ovoce a zeleninu.

 

Látkové pytlíky na potraviny Re-sack jsou bezodpadovou alternativou klasických mikrotenových sáčků. Ty jsou sice zdarma a je jich v každém obchodě dostatek, ale jejich využití je krátkodobé a rozklad nekonečně dlouhý. Sami si sáhněte do svědomí, kolik mikrotenových sáčků spotřebujete při jednom jediném nákupu. A co teprve týdně, měsíčně, ročně? V České republice to dělá průměrně 400 ks igelitových sáčků ročně na jednoho obyvatele. V evropské unii je to dokonce kolem 100 miliard plastových sáčků ročně! Neuvěřitelná čísla, která ale lze snadno změnit.

Ekologické sáčky na potravinyPlátěné sáčky re-sack jsou vyrobeny z bio bavlny a mají certifikát GOTS - Global Organic Textile Standard, což je světový standard pro udržitelně vyrobený textil z vláken v BIO kvalitě. Tento certifikát zaručuje plnění velmi přísných kritérií jak při pěstování surovin, jejich zpracování, výrobě i označení produktů a to jak z hlediska ochrany přírodních zdrojů, tak i pracovních podmínek pro dělníky.

 

Impulzem pro vytvoření značky re-sack byla návštěva zakladatele firmy v Los Angeles, kde bylo vládou zakázané bezplatné rozdávání mikrotenových sáčků na ovoce a zeleninu. A tak vznikly znovupoužitelné plátěné sáčky a další výrobky z bio bavlny, které plnohodnotně nahrazují ty igelitové.

Plátěné sáčky

Ekologický sáček nebo například plátěná nákupní taška z bio bavlny je lehká a pevná, s možností praní. V sáčcích můžete pečivo, zeleninu nebo ovoce i uskladnit protože jsou prodyšné. Uložte si nákupní tašku a sáčky například do kabelky a budete je mít stále u sebe a tak už nebudete muset používat mikrotenové sáčky a igelitové tašky. Tímto ušetříte velké množství odpadu a budete se cítit lépe.

Ekologické sáčkyLátkové pytlíky na potraviny