Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Novinky
03.05.2020
Novinka Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerez
Pro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v provedení Nerez - můžete zakoupit zde   číst celé
06.05.2019
Video kanál Mostovače CZ na Youtube
Na Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů na ovoce, moštovačů a drtičů ovoce. číst celé
07.03.2017
Lis na jablka
V naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro zpracování jablek a ostatního ovoce. Lis na jablka pat... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. RADY A TIPY
  3. Ekologické sáčky na potraviny Re-Sack

Ekologické sáčky na potraviny Re-Sack

Již nějakou dobu jsou v obchodech zpoplatněny igelitové tašky, které jste si dříve mohli vzít u kasy nebo vám do nich paní pokladní dala například nové boty nebo tričko. Nyní již v supermarketech zdarma nákupní tašku nedostanete a tak si mnoho lidí u kasy kupuje igelitové nebo papírové tašky, ve kterých si domů donesou nákup. Poté taška končí v koši nebo ji v lepším případě použijí ještě znovu, dokud se například nepotrhá. Stejně jako igelitové tašky končí každodenně v koši většiny z nás mikrotenové sáčky, do nichž si v obchodech dáváme veškeré pečivo, ovoce a zeleninu.

 

Látkové pytlíky na potraviny Re-sack jsou bezodpadovou alternativou klasických mikrotenových sáčků. Ty jsou sice zdarma a je jich v každém obchodě dostatek, ale jejich využití je krátkodobé a rozklad nekonečně dlouhý. Sami si sáhněte do svědomí, kolik mikrotenových sáčků spotřebujete při jednom jediném nákupu. A co teprve týdně, měsíčně, ročně? V České republice to dělá průměrně 400 ks igelitových sáčků ročně na jednoho obyvatele. V evropské unii je to dokonce kolem 100 miliard plastových sáčků ročně! Neuvěřitelná čísla, která ale lze snadno změnit.

Ekologické sáčky na potravinyPlátěné sáčky re-sack jsou vyrobeny z bio bavlny a mají certifikát GOTS - Global Organic Textile Standard, což je světový standard pro udržitelně vyrobený textil z vláken v BIO kvalitě. Tento certifikát zaručuje plnění velmi přísných kritérií jak při pěstování surovin, jejich zpracování, výrobě i označení produktů a to jak z hlediska ochrany přírodních zdrojů, tak i pracovních podmínek pro dělníky.

 

Impulzem pro vytvoření značky re-sack byla návštěva zakladatele firmy v Los Angeles, kde bylo vládou zakázané bezplatné rozdávání mikrotenových sáčků na ovoce a zeleninu. A tak vznikly znovupoužitelné plátěné sáčky a další výrobky z bio bavlny, které plnohodnotně nahrazují ty igelitové.

Plátěné sáčky

Ekologický sáček nebo například plátěná nákupní taška z bio bavlny je lehká a pevná, s možností praní. V sáčcích můžete pečivo, zeleninu nebo ovoce i uskladnit protože jsou prodyšné. Uložte si nákupní tašku a sáčky například do kabelky a budete je mít stále u sebe a tak už nebudete muset používat mikrotenové sáčky a igelitové tašky. Tímto ušetříte velké množství odpadu a budete se cítit lépe.

Ekologické sáčkyLátkové pytlíky na potraviny

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.