Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Sadba hub
  3. Žampionový substrát pro pěstování žampionů - 5L bílý

Žampionový substrát pro pěstování žampionů - 5L bílý

Žampionová sadba - 5L bílý

Mít doma stále čerstvé houby, to je snem každé hospodyňky. Houby jsou úžasnou součástí různých pokrmů, přidávají se k masu nebo maso skvěle nahradí na... celý popis
Dostupnost
do 3 dnů
185 Kč
153 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:Z002Hou
Typ houby:Žampion bílý
Objem balení:5 litrů
Kompletní specifikace

Mít doma stále čerstvé houby, to je snem každé hospodyňky. Houby jsou úžasnou součástí různých pokrmů, přidávají se k masu nebo maso skvěle nahradí například v omáčkách, dají se zapékat, smažit a jejich výrazná chuť je v mnoha pokrmech nenahraditelná. Žampionový substrát pro pěstování žampionů 5L vám zajistí dostatek hub bez nutnosti chodit do lesa nebo je nakupovat v obchodech. I když bude lednička skoro prázdná, zajdete sklidit žampiony a nápad na oběd je na světě.

 

Žampiony sadba – 5l bílý je souprava pro domácí pěstování žampionu bílého. Balení obsahuje substrát s podhoubím (mycelium) a krycí rašelinu zabalenou v samostatném sáčku. Po rozbalení stačí na povrch kompostu s podhoubím rovnoměrně nasypat krycí rašelinu, doporučujeme jen volně rozsypat a neutlačovat. Vrstva rašeliny by měla být cca 3 cm, zbytek rašeliny můžete uchovat na další sklizně. Krycí rašelinová vrstva musí být neustále vlhká, proto je vhodné ji často zvlhčovat například rozprašovačem na rostliny. Nezalévejte, pokud je krycí vrstva vlhká!

 

Takto připravená žampionová sadba se přikryje průhledným krytem a umístí se po dobu 8 až 10 dní v teplotě 20 až 25°C. Po uplynutí této doby se na povrchu objeví bílý povlak (mycelium) který je třeba potrhat (prohrabat), např. pomocí malých zahradnických hrabiček nebo vidličky, a rovnoměrně roznést na povrchu rašeliny.  Po tomto zákroku přeneste kulturu na chladnější stanoviště s teplotou 14 – 18°C. V teplejším prostředí by byla úroda žampionů menší a hrozil by výskyt chorob!

Žampionová sadba 5L

Žampionová sadba je potřeba pravidelně větrat, postačí několikrát denně sundat průhledný kryt a na krátkou dobu nechat krabičku otevřenou. První houby se zpravidla objevují za 20 dnů. Houby sklízejte pomalým vytáčením, abyste neporušili sousední houby. Po sklizni důkladně odstraňte zbytky hub z povrchu substrátu, protože by přitahovaly škůdce krmící se myceliem. Ze substrátu lze sklízet žampiony 3 – 5x. Mezi jednotlivými sklizněmi je pauza cca 7 - 14 dní. Nezapomeňte neustále udržovat vrchní vrstvu rašeliny vlhkou! Celková hmotnost úrody může dosáhnout zhruba 30-40 % hmotnosti substrátu. 

 

!!!Upozornění!!!

Vlhkost rašeliny kontrolujte každý den, v případě potřeby opatrně navlhčete. Bude-li krycí rašelina moc vlhká, houby nebudou mít dostatek kyslíku, naopak bude-li moc suchá, malé houby zemřou v povrchové vrstvě rašeliny.

 

Parametry:

  • Žampion bílý (Agaricus Bisporus)
  • Místo pěstování: zastíněné místo, ve sklepě (v zahrádce)
  • První úroda: cca po 20 dnech
  • Počet sklizní: 3 - 5
  • Teplotní podmínky: +12ºC ~ + 21ºC
  • Hmotnost baleni: cca 5L
  • Pracnost: jednoduchá

 

Zde můžete shlédnout jednoduchý videonávod pěstování žampionů:

 

Nabízíme také 10kg žampionové sadby v případě zájmu nás kontkatujte

Zboží zařazeno v kategoriích
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.