S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Novinka 2018 Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerezPro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v... arr3Video kanál Mostovače CZ na YoutubeNa Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů... arr3Lis na jablkaV naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro... arr3Hydraulický moštovač 70lNově jsme do naší nabídky zařadili hydraulický moštovač o objemu 70l pro maximální nasazení.... arr3Celodřevěné moštovačeCelodřevěné lisy na ovoce od českého výrobce s dlouholetou tradicí nově naleznete zde     ...

KONTAKTY

Mostovace.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@mostovace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 235 Kč
SKLADEM04. 12. 2018

Zero Waste Eko sáčky

Jistě jste již slyšeli výraz Zero Waste, v překladu znamená bezodpadový život, život bez odpadu apod. Většina z nás žije tak, že jedeme autem do supermarketu, nakoupíme plný vozík potravin, mycích prostředku a dalších možná někdy zbytečných věcí, které nám po cestě mezi regály zabloudí do nákupního vozíku. Kromě toho, že část našeho nákupu potravin a dalších „zbytečností“ končí v odpadkovém koši, končí tam i obrovské množství povětšinou plastových obalů. Schválně až příště půjdete nakupovat, zkuste si všímat a trochu popřemýšlet nad tím jak bychom jako jednotlivci mohli alespoň malinko odlehčit naší planetě.

 

Nebudeme se zde příliš rozepisovat o filozofii bezodpadového života, nám stačí, když vám představíme jednu z možností jak konkrétně přispět k nižší spotřebě igelitových sáčků. Právě igelitové sáčky, nebo chcete-li mikrotenové pytlíky, jsou každodenně v obrovském množství odnášeny z obchodů a po několika minutách vyhazovány do odpadkových košů…Přitom stačí tak málo, ušít si nebo koupit již hotové eko sáčky. Možná si říkáte co to je, nebudou na mě divně koukat v obchodě, když si přinesu vlastní sáček. Nebojte se, látkové sáčky na potraviny se stále více rozšiřují a nejčastěji s nimi potkáte lidi například na trzích nebo v bezobalových obchodech. V nabídce našeho e-shopu můžete kopit plátěné sáčky na pečivo, síťovinové sáčky na ovoce a zeleninu nebo velice designově zdařený sáček na potraviny frusack, se kterým bude i nákup potravin zábavou.

Eko sáčky

Eko sáčky na potraviny jsou znovupoužitelné, vyrobené z přírodního odbouratelného materiálu a hlavně velice praktické. Například v síťovinových pytlících z biobavlny můžete ovoce či zeleninu přímo umýt pod tekoucí vodou nebo v nich plody přímo skladovat. Sáčky na ovoce, zeleninu a pečivo jsou prodyšné, pevné a bez problémů v nich nakoupíte v každém obchodě. Skoro nic neváží a nálepku z váhy na ně snadno nalepíte a posléze zase sundáte.

 

Plátěné sáčky na pečivo jsou ušity z jemného plátna z biobavlny a skvěle se hodí nejen na pečivo, samozřejmě do nich můžete vložit i ovoce nebo zeleninu. Sice nejsou průhledné, ale u kasy je snadno otevřete. Důležitou poznámkou je, že všechny sáčky na potraviny jsou vybaveny praktickou šňůrkou na stažení.

Látkové sáčky na potraviny

Až půjdete příště na nákup s eko sáčky schválně si spočítejte, kolik igelitových pytlíků jste ušetřili a jistě vás na srdci zahřeje, že jste udělali něco pro přírodu a naše další generace. Protože nestačí odpad třídit, lepší je ho vůbec neprodukovat!

 

Naštěstí, nakupovat zero waste a žít bez zbytečného odpadu je už dnes jednodušší. Téměř pro každou věc na jedno použití už existuje znovupoužitelná a skvělá alternativa. A je to i mnohem větší zábava.

Plátěné sáčky na pečivoZero Waste Eko sáčky