S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Novinka 2018 Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerezPro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v... arr3Video kanál Mostovače CZ na YoutubeNa Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů... arr3Lis na jablkaV naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro... arr3Hydraulický moštovač 70lNově jsme do naší nabídky zařadili hydraulický moštovač o objemu 70l pro maximální nasazení.... arr3Celodřevěné moštovačeCelodřevěné lisy na ovoce od českého výrobce s dlouholetou tradicí nově naleznete zde     ...

KONTAKTY

Mostovace.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@mostovace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 235 Kč
SKLADEM18. 05. 2017

Hydraulický lis na ovoce 20L a lis s centrálním šroubem

Je jaro a do sklizně ovoce zbývá ještě dost času, ale pokud už přemýšlíte, jak letos naložíte s úrodou jablek, hrušek nebo hroznového vína, máme pro vás zajímavý tip. Jeden z oblíbených způsobů zužitkování ovoce je lisování ovocného moštu. Možná jste jako malé děti sledovali své rodiče nebo prarodiče jak doma, většinou pomocí vlastnoručně vyrobeného lisu, lisují jablka a vy si užíváte lahodného osvěžujícího a především zdravého nápoje. V dnešním článku vám představíme dva lisy na ovoce, jedná se o lis na ovoce s centrálním šroubem 20 litrů a hydraulický lis na ovoce 20 litrů.

Porovnání lisů na ovoce hydraulický versus šroubový 20 litrů

Jako první si představíme lis na ovoce s centrálním šroubem 20 litrů. Nejdříve si popíšeme, jak vlastně vypadá. Všechny dřevěné části lisu, ať už koš, hranoly či lisovací půlkruhy jsou vyrobeny z neopracovaného bukového dřeva, které dodává výrobku syrový přírodní vzhled. Pod lisovacím košem je výlevka z tvrzeného potravinářského plastu, která slouží k odvádění vylisované šťávy do připravené nádoby. Celý lis je umístěn na ocelové základně. Vlastní mechanismus lisování je závislý na vaší práci, otáčení pákou, která přenáší sílu na šroub s trapézovým závitem prostupujícím osou základny a mísy.Porovnání ovocných lisů hydraulický versus šroubový

Ruční lis na ovoce s centrálním šroubem o objemu 20 litrů je určen především na zpracování menšího množství ovoce (několik kilogramů). K dokonalému vylisování ovocné šťávy je nutné ovoce před lisováním nakrájet na menší kusy nebo použít drtič na ovoce, který také nabízí náš e-shop. Z vlastních zkušeností, ale můžeme doporučit koupi drtiče ovoce až k lisům o větších objemech. U lisu 20 litrů si ještě vystačíte s ručním krájením. Do koše lisu je vhodné dát lisovací roušku, která zabrání proniknutí kousků jádřinců a dalších nežádoucích částí do moštu. Poté již vložíte nakrájené ovoce, zakryjete lisovacími půlkruhy, podle potřeby vymezíte prostor mezi pákou a půlkruhy dřevěnými hranoly a nasadíte lisovací páku. Otáčením vzniká tlak a z výlevky začne vytékat ovocná šťáva.

 

 

 

 

 

V následujícím textu si popíšeme hydraulický lis na ovoce 20 litrů. Tento lis se skládá z ocelové konstrukce, výlevky z tvrzeného potravinářského plastu a koše z neopracovaného bukového dřeva. Tlak potřebný k lisování moštu je vyvíjen hydraulickým zvedákem (panenka, zatížení 2 tuny), který je umístěn na spodu ocelové konstrukce pod výlevkou. Základna koše je umístěna hybně na ocelovém rámu. Po naplnění lisu přiklopíte ovoce ocelovou deskou a připevníte ke konstrukci. Poté pomocí trubkové páky ovládáte hydraulický hever a ten posunuje koš vzhůru a šťáva vytlačená z ovoce vytéká výlevkou do připravené nádoby.

Hydraulický lis 20 litrů a lis na šroubový 20 litrů

Lis na ovoce hydraulický 20 litrů je určen na středně velké objemy ovoce (několik přepravek). Stejně jako u předchozího lisu je vhodné ovoce nakrájet či nadrtit, poté je lisování snazší a především výtěžnost šťávy je vyšší. Drtič ovoce, hydraulický lis i filtrační roušku doporučujeme zakoupit na našem e-shopu. S tímto typem lisu bude práce rychlejší, zpracujete větší objem ovoce a tlak za vás vyvine hydraulický hever.

Lisy na ovoce hydraulický a šroubový

Hydraulický a šroubový lis na ovoce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připravte se na sezonu již nyní. Menší lisy na ovoce lze používat i během roku, například na lisování čerstvé šťávy z různých druhů ovoce či zeleniny. Jistě si užijete samotné zpracování výpěstků i lahodnou chuť domácí a především zdravé šťávy.