S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Novinka 2018 Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerezPro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v... arr3Video kanál Mostovače CZ na YoutubeNa Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů... arr3Lis na jablkaV naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro... arr3Hydraulický moštovač 70lNově jsme do naší nabídky zařadili hydraulický moštovač o objemu 70l pro maximální nasazení.... arr3Celodřevěné moštovačeCelodřevěné lisy na ovoce od českého výrobce s dlouholetou tradicí nově naleznete zde     ...

KONTAKTY

Mostovace.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@mostovace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 235 Kč
SKLADEM16. 01. 2017

Jak vybrat drtič ovoce

Drtič na ovoce by měl být jednoduchý na ovládání a maximálně bezpečný pro obsluhu. Veškeré námi nabízené drtiče na ovoce splňují ty nejpřísnější kritéria. Drtiče jsou vybaveny léty osvědčeným mechanizmem protiběžných válců s hroty. Konstrukce je o něco málo složitější, než u drtičů s nožovou jednotkou. Za to výsledný produkt je o mnoho kvalitnější a vhodnější pro lisování jablečné šťávy. Drtič na jablka hmotu takzvaně rozcuchá a vytvoří optimální základ pro následné lisování.

 

Pojďme se tedy podívat na základní čtyři druhy drtičů na ovoce:

 

 

1. Drtič na ovoce ruční:

 

Plechová násypka s dvěma silonovými válci vybavenými nerezovými hřeby je postavena na nosné ocelové konstrukci. Válce se proti sobě roztáčejí přes ozubená kola poháněná klikou moštovače. Tento ruční drtič na ovoce je vhodný pro menší objemy ovoce.

 

 

Drtič na ovoce ruční s drtícími válci

 

 

2. Mlýnek na hrozny:

 

Mlýnek slouží především k rozmačkání hroznů vinné révy. Bobule hroznů jsou dokonale rozmačkány a připraveny na případné lisování. Válce mačkací je možné vyměnit za válce s hroty na drcení jablek, hrušek popřípadě i brambor. Mačkací válce lze použít i do drtiče elektrického nebo do drtiče na elektrickou vrtačku.

 

 

Mlýnek na hrozny v trávě s hrozny

 

 

3. Drtič ovoce na vrtačku:

 

Tento drtič je určen pro běžnou elektrickou vrtačku na 220V, kterou má určitě každý doma. Pro pohon drtiče na vrtačku stačí výkon 350W což splňuje téměř každá vrtačka. Pro použití na našem drtiči je nutné, aby vrtačka byla vybavena zpětným chodem! Tento drtič ovoce na vrtačku je vhodný na středně velké objemy ovoce.

 

 

Drtič ovoce na ruční vrtačku s převodem

 

 

4. Drtič ovoce elektrický:

 

Nejvýkonnější drtič v naší nabídce poháněný elektrickým motorem o výkonu 0,37 kW. Konstrukce drtiče je podobná s drtičem ručním, pouze násypka je větší a válce jsou uloženy na kluzných ložiskách pro menší odpor. Výkon je nesrovnatelně vyšší oproti předešlým drtičům, bednu jablek dokáže podrtit do 3 minut! Tento drtič ovoce elektrický je vhodný na velké objemy ovoce.

 

 

Drtič ovoce elektrický v trávě

 

 

V naší nabídce drtičů na ovoce si vybere zajisté každý.