Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Sadba hub
  3. Kolíčková sadba hlívy ústřičné 20ks

Kolíčková sadba hlívy ústřičné 20ks

Sadba hlívy ústřičné na špalek 20ks

V dnešní době jistě každý z nás slyšel o hlívě ústřičné a jejich pozitivních účincích na naše zdraví. Hlíva ústřičná posiluje imunitu, má antioxidační... celý popis
Dostupnost
do 3 dnů
139 Kč
115 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:Z010Hou
Typ houby:Hlíva ústřičná
Počet kolíku v balení:20 kusů
Kompletní specifikace

V dnešní době jistě každý z nás slyšel o hlívě ústřičné a jejich pozitivních účincích na naše zdraví. Hlíva ústřičná posiluje imunitu, má antioxidační účinky, zvyšuje tvorbu červených krvinek, snižuje krevní tlak, cukr v krvi a cholesterol a k tomu má ještě mnoho dalších pozitivních účinků na náš organizmus. Kromě toho hlíva obsahuje celou řadu vitaminů B, D, C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, atd. Hlíva ústřičná je dřevokazná houba. Jako nezelený organizmus přijímá ze zelených organizmů, tedy stromů, spoustu látek, které jsou pro její život potřebné a kterými nepohrdneme ani my, lidé. Navíc hlíva obsahuje látky v takovém množství a poměru, který lidskému organizmu maximálně vyhovuje.Sadba Hlívy Ústřičné na špalek

Kolíčková sadba hlívy ústřičné je jedním ze způsobů, jak si můžete sami snadno vypěstovat vlastní úrodu této velice zdraví prospěšné houby. Zakoupené kolíky s naočkovaným podhoubím je nutné skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

 

Před vlastním pěstováním je nutné vybrat vhodný zdravý kmen, pařez nebo větev listnatého stromu (nesmí být uřezán déle než 3 měsíce). Nejvhodnější jsou kůly o délce 1 – 1,5 metru a průměru 8 – 25 cm. Do kůlu musí být navrtány otvory v několika řadách po obvodu. Vzdálenost otvorů by měla být 15-20 cm. Průměr otvoru by měl být stejný jako průměr kolíku, ale hloubka o 1 cm delší než je délka kolíku. Do každého otvoru se vloží jeden kolík napuštěný podhoubím. Místo očkování musí být utěsněno folií nebo voskem (postačí zakápnutí voskem z obyčejné svíčky). Neprodyšné uzavření kolíku v otvoru zabrání vysychání podhoubí. Na jeden kůl (délka 1 – 1,5m) připadne 10 – 20 kolíků v závislosti na jeho průměru.

Hlíva ústřičná kolíčková sadba

Naočkované kůly s kolíčkovou sadbou hlívy ústřičné zabalíme do folie nebo perforovaného igelitového pytle, na jehož dně je malé množství vody. Poté uložíme do temné místnosti s teplotou cca 18-25°C. Během 3-12 měsíců se kmen pokryje bílým podhoubím. Sadba hlívy ústřičné na špalek nám dá první úrodu cca po 6-12 měsících. V době kdy se kmen pokryje bílým podhoubím, můžeme umístit kůl do zahrady.  Vybíráme závětrné místo bez přímého slunečního svitu. Pro tvorbu plodnic je vhodná teplota 10-20°C, vlhkost cca 85%. Tvorba plodnic u takto pěstované hlívy ústřičné je 3-8 let.

Kolíčková sadba hlívy ústřičné návod

 

Parametry:

  • Množství kolíků v balení: 20 ks.
  • Plodnost naočkovaných kolíků: 3-8 let
  • Místo pěstování: zastíněné místo v zahrádce (ve sklepě)
  • První úroda: za 6-12 měsíců
  • Předpokládané výnosy: až 6 kg
  • Teplotní podmínky: 12 - 21°C
  • Pracnost: jednoduchá

Kolíčková sadba hlívy ústřičné vám zajistí dlouhodobou a plynulou úrodu této skvělé houby.

Zboží zařazeno v kategoriích