Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Sadba hub
  3. Reishi podhoubí na kolících 20ks

Reishi podhoubí na kolících 20ks

reishi podhoubí na kolkách 20ks

Houba Reishi je považována za poklad čínské medicíny a celosvětově je nejznámější léčivou houbou. V asijských zemích je tento druh považován za symbol... celý popis
Dostupnost
3-5 dní
129 Kč
107 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:Z012Hou
Typ houby:Reishi
Počet kolíku v balení:20 kusů
Kompletní specifikace

Houba Reishi je považována za poklad čínské medicíny a celosvětově je nejznámější léčivou houbou. V asijských zemích je tento druh považován za symbol zdraví a dlouhověkosti. Houba Reishi má nepřeberné množství pozitivních vlivů na lidské zdraví, ať už zvýšení obranyschopnosti organismu, antibakteriální a protizánětlivý účinek nebo zpomalení stárnutí. Používá se při léčbě různých typů rakoviny, je účinná při léčbě chronické bronchitidy, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi.

Reishi podhoubí na kolkách

Podhoubí na kolících reishi je jedním ze způsobů, jak si můžete sami snadno vypěstovat vlastní úrodu této velice zdravé houby. Zakoupené kolíky s naočkovaným podhoubím je nutné skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

 

Před vlastním pěstováním je nutné vybrat vhodný zdravý kmen, pařez nebo větev listnatého stromu (nesmí být uřezán déle než 3 měsíce). Nejvhodnější jsou kůly o délce 1 – 1,5 metru a průměru 8 – 25 cm. Do kůlu musí být navrtány otvory v několika řadách po obvodu. Vzdálenost otvorů by měla být 15-20 cm. Průměr otvoru by měl být stejný jako průměr kolíku, ale hloubka o 1 cm delší než je délka kolíku. Do každého otvoru se vloží jeden kolík napuštěný podhoubím. Místo očkování musí být utěsněno folií nebo voskem (postačí zakápnutí voskem z obyčejné svíčky). Neprodyšné uzavření kolíku v otvoru zabrání vysychání podhoubí. Na jeden kůl (délka 1 – 1,5m) připadne 10 – 20 kolíků v závislosti na jeho průměru.

Reishi podhoubí na kolících

Naočkované kůly s reishi podhoubí na kolkách zabalíme do folie nebo perforovaného igelitového pytle, na jehož dně je malé množství vody. Poté uložíme do temné místnosti s teplotou cca 18-25°C. Během 3-12 měsíců se kmen pokryje bílým podhoubím. Podhoubí na kolících reishi  nám dá první úrodu cca po 3-12 měsících. V době kdy se kmen pokryje bílým podhoubím, můžeme umístit kůl do zahrady.  Vybíráme závětrné místo bez přímého slunečního svitu. Tvorba plodnic u takto pěstované houby reishi je 3-8 let.

Podhoubí na kolících reishi návod

Parametry:

  • Množství kolíků v balení: 20 ks.
  • Plodnost naočkovaných kolíků: 3-8 let
  • Místo pěstování: zastíněné místo v zahrádce (ve sklepě)
  • První úroda: za 3-12 měsíců
  • Teplotní podmínky: 15 - 21°C
  • Pracnost: jednoduchá
Zboží zařazeno v kategoriích
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.