S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Novinka 2018 Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerezPro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v... arr3Video kanál Mostovače CZ na YoutubeNa Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů... arr3Lis na jablkaV naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro... arr3Hydraulický moštovač 70lNově jsme do naší nabídky zařadili hydraulický moštovač o objemu 70l pro maximální nasazení.... arr3Celodřevěné moštovačeCelodřevěné lisy na ovoce od českého výrobce s dlouholetou tradicí nově naleznete zde     ...

KONTAKTY

Mostovace.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@mostovace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 235 Kč
SKLADEM18. 02. 2017

Drtič na ovoce DE 30L jak funguje?

Pokud patříte ke skupině lidí, kteří mají zahradu s ovocnými stromy či rozlehlý jabloňový sad, jistě už jste se setkali s moštováním jablek. Lis na ovoce jsme si popisovali v minulém článku a nyní bychom se blíže podívali na druhý přístroj, který také využijete při výrobě ovocné šťávy. Jedná se o elektrický drtič ovoce DE 30L, kterým velmi snadno předpřipravíte celé ovoce na nadrcené kousky a ty následně snadno vymačkáte za použití moštovače.


Základním prvkem námi popisovaného elektrického drtiče je motor Siemens se specifikací 230 V / 250 W a 1420 otáček za minutu. Motor dodává elektrickému drtiči dostatečný výkon, který je přenášen pomocí klínového řemenu na převodové kolo, k němu jsou připojena dvě menší ozubená kola. Celý mechanismus je samozřejmě zakrytován, aby nedošlo k nechtěnému poranění. Tyto ozubená kola jsou přímo ukotveny na drtící válce s hroty.


Drtič na ovoce

Drtič ovoce převodové ústrojí

 

Drtící válce s hroty jsou v podstatě silonové válce se zabudovanými ocelovými hřeby, délka těchto válců je 19 cm. Převodový mechanismus po zapnutí motoru roztočí válce umístěné na kluzných ložiscích a následně drcená hmota odchází spodní částí do připravené nádoby umístěné pod základnu drtiče


Drtič na ovoce s hroty

 

Drcené ovoce je do přístroje sypáno vstupní násypkou, která je vyspádována a vybavena železnými přepážkami, díky nimž nedochází k ucpávání drtiče velkým počtem ovoce (ať už se jedná o jablka hrušky atd.), drcení je postupné.

 

Drtič na ovoce železné přepážky


Elektrický motor, násypka a válce jsou samozřejmě umístěny na základním prvku celého drtiče na ovoce a tím je ocelová konstrukce. Tato základna je na koncích vybavena čtyřmi vystouplými profily, které jsou určeny pro pohodlné přenášení drtiče na ovoce DE 30 L. Celková hmotnost elektrického drtiče ovoce je 23 kg a jeho rozměry jsou délka – 76 cm x výška – 68 cm x šířka - 52 cm.

 

Drtič na ovoce pohled

 

Provedení elektrického drtiče ovoce je velmi kvalitní, jedná se o poctivý český výrobek, což nám dokazují nulové reklamace tohoto přístroje. V případě, že se rozhodnete pro jeho zakoupení, určitě Vám bude sloužit mnoho let a usnadní Vám mnoho práce. Máme vyzkoušeno, že celou bednu ovoce podrtí do cca 5 minut.