S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Novinka 2018 Hydraulický moštovač 50 a 70l v provedení nerezPro rok 2018 jsem si připravili novinku - hydraulický lis na ovoce velikosti 50 a 70 litrů v... arr3Video kanál Mostovače CZ na YoutubeNa Youtube můžete nyní přes video kanál Moštovače CZ sledovat aktualizované prezentace a videa Lisů... arr3Lis na jablkaV naší nabídce nyní nově naleznete opravdu velký výběr lisů, drtičů a dalšího příslušenství pro... arr3Hydraulický moštovač 70lNově jsme do naší nabídky zařadili hydraulický moštovač o objemu 70l pro maximální nasazení.... arr3Celodřevěné moštovačeCelodřevěné lisy na ovoce od českého výrobce s dlouholetou tradicí nově naleznete zde     ...

KONTAKTY

Mostovace.cz
Třebotovice 2441
370 06 České Budějovice
tel: +420 731 350 351
info@mostovace.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 6 235 Kč
SKLADEM10. 02. 2017

Lis na ovoce 20 l jak funguje?

Sezóna moštování ovoce je v těchto chladných únorových dnech opravdu daleko, ale člověk se ani nenaděje a podzim je lusknutím prstů rázem tady. V dnešním příspěvku jsme si připravili detailnější popis konstrukce, funkčnosti a několik fotografií zařízení pro moštování, a sice Lis na ovoce 20 litrů.

 

Dá se říci, že s určitými obměnami parametrů je tento Lis na ovoce s centrálním šroubem vždy stejný, ať se jedná o provedení koše 6 nebo 70 litrů.


Základním prvkem pro moštovač je ocelová trojnožka, která slouží jako stabilní podstavec při práci s lisem. Tento podstavec je ke konstrukci kotven závitovou tyčí procházející skrze celý lis.


Lis na ovoce pohled zespodu

Na železné konstrukci je umístěna vyspádovaná plastová výlevka (jedná se o tvrzený potravinářský plast) s otvorem pro odtok vymačkané ovocné šťávy.


Moštovač na ovoce výroba

Nyní se dostáváme k hlavní části lisu, kterou je dřevěný koš. Tento koš se skládá z hranolů vyrobených z bukového dřeva, v horní a dolní části je spojen železným kruhem pro stálost tvaru. Skrze tuto nádobu prochází zmíněná závitová tyč s trapézovým závitem, na kterou se umisťují dřevěné lisovací půlkruhy, jejich stlačováním dochází k vymačkávání šťávy.


Lis ovoce 20 litrů

Poslední vrchní částí je ocelová páka se závitem, našroubovaná na závitové tyči, jejím otáčením dochází k vyvinutí tlaku. Pod tuto páku se ještě umisťuje ocelová podložka a dřevěné špalíky jako vymezovače vůle (to samozřejmě závisí na množství jablečné hmoty uvnitř koše).


Moštovač ovoce 20 litrů

Tento lis na ovoce je velmi účinný, mezi uživateli oblíbený pro svojí jednoduchost a funkčnost. Samozřejmě v nabídce jsou ještě další typy lisů na ovoce, jejich konstrukce využívá například tlaku hydraulického zvedáku umístěného do spodní nebo horní části lisu. To je, ale na delší popis a proto si jej vysvětlíme příště.


Snad tento popis pomohl k vysvětlení funkčnosti a bude pro Vás snazší rozhodování v případě nákupu lisu a výroby domácího moštu v pohodlí domova.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ