Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Sadba hub
  3. Podhoubí na kolících SHIITAKE 20ks

Podhoubí na kolících SHIITAKE 20ks

SHII TAKE podhoubí na kolkách 20ks

„Elixír života“ přesně tak se označuje houba Shitake – Houževnatec jedlý. Toto označení houba získala díky svým pozitivním účinkům na lidské zdraví a ... celý popis
Dostupnost
do 3 dnů
139 Kč
115 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:Z009Hou
Typ houby:Shitake - Houževnatec Jedlý
Počet kolíku v balení:20 kusů
Kompletní specifikace

„Elixír života“ přesně tak se označuje houba Shitake – Houževnatec jedlý. Toto označení houba získala díky svým pozitivním účinkům na lidské zdraví a dlouhověkost. Ve starověké Číně byla houba pěstována nejdříve pouze u dvora císaře a způsob pěstování byl přísně tajný. Nyní jsou houby shitake jedny z nejpěstovanějších hub, tvoří až 25 % celkové roční produkce hub na celém světě.

 

Houba shitake má nepřeberné množství pozitivních účinků na lidský organismus. Účinně působí při léčbě vysokého cholesterolu, žaludečních vředů, žlučových kamenů, srdcových chorob a cév nebo cukrovky. Kromě toho že je konzumace houby shitake zdraví prospěšná je vhodnou složkou pro vegetariánská a dietní jídla. Houby zůstávají čerstvé cca 5-7 dnů ale vhodné jsou především na sušení. Sušením získávají intenzivnější vůni a chuť.

SHII TAKE podhoubí na kolkách

Podhoubí na kolících shiitake je jedním ze způsobů, jak si můžete sami snadno vypěstovat vlastní úrodu této velice zdravé a chutné houby. Zakoupené kolíky s naočkovaným podhoubím je nutné skladovat do dne použití v chladu (v lednici nebo ve sklepě) max. 3 měsíce.

 

Před vlastním pěstováním je nutné vybrat vhodný zdravý kmen, pařez nebo větev listnatého stromu (nesmí být uřezán déle než 3 měsíce). Nejvhodnější jsou kůly o délce 1 – 1,5 metru a průměru 8 – 25 cm. Do kůlu musí být navrtány otvory v několika řadách po obvodu. Vzdálenost otvorů by měla být 15-20 cm. Průměr otvoru by měl být stejný jako průměr kolíku, ale hloubka o 1 cm delší než je délka kolíku. Do každého otvoru se vloží jeden kolík napuštěný podhoubím. Místo očkování musí být utěsněno folií nebo voskem (postačí zakápnutí voskem z obyčejné svíčky). Neprodyšné uzavření kolíku v otvoru zabrání vysychání podhoubí. Na jeden kůl (délka 1 – 1,5m) připadne 10 – 20 kolíků v závislosti na jeho průměru.

Pěstování ShiiTake na kolících

 

Naočkované kůly s SHII TAKE podhoubí na kolkách zabalíme do folie nebo perforovaného igelitového pytle, na jehož dně je malé množství vody. Poté uložíme do temné místnosti s teplotou cca 18-25°C. Během 3-12 měsíců se kmen pokryje bílým podhoubím. Podhoubí na kolících shiitake  nám dá první úrodu cca po 3-12 měsících. V době kdy se kmen pokryje bílým podhoubím, můžeme umístit kůl do zahrady.  Vybíráme závětrné místo bez přímého slunečního svitu. Tvorba plodnic u takto pěstované houby Shitake je 3-8 let.

SHII TAKE podhoubí na kolkách návod

Parametry:

  • Množství kolíků v balení: 20 ks.
  • Plodnost naočkovaných kolíků: 3-8 let
  • Místo pěstování: zastíněné místo v zahrádce (ve sklepě)
  • První úroda: za 3-12 měsíců
  • Teplotní podmínky: 5 - 21°C
  • Pracnost: jednoduchá
Zboží zařazeno v kategoriích